top of page
DSC08443.JPG

Museum of Modern Art (MOMA)
New York ve İstanbul
2011

Destination: İstanbul", MoMA Design Store'un popüler "Destination: Design" serisinin sonuncusuydu. Seri, dünyanın dört bir yanından ortaya çıkan yeni tasarımcıları ve tasarım temalarını sergiliyor ve sunulan fikirlerin, formların ve malzemelerin zengin bir şekilde değerlendirilmesi için bir ortam sağlıyordu.

MoMA Tasarım Mağazası'nda, MoMA New York tarafından seçilen, önde gelen 41 Türk tasarımcının 100'den fazla ürünü sergilendi. Koleksiyon, ayrıca MoMA online mağazası aracılığıyla da dünya çapında bir kitleye ulaştığı gibi markam toz design'dan seçilen parçalar MoMA'nın Japonya ve Kore'de bulunan tasarım mağazaları tarafından da itibar görüp, oralara da gönderildi.

Küratörün dikkatini çeken şanslı tasarımcılardan biriydim, 'Abaküs' koleksiyonum, 'Vazoda Çiçekler' ve 'Cameo' broşlarım ayrıca Paris'te yaşayan endüstriyel tasarımcı Koray Özgen ile ortak projemiz olan 'Kubbe Mumluklar' bu projeye seçildi. 

MoMA'nın bu proje için seçtiği tüm işler ayrıca Mayıs - Kasım 2021 arasında sadece İstanbul,  İKSV Tasarım Mağazası'nda sergilendi ve satışa sunuldu. 

Bu proje bana çok heyecan ve mutluluk veren ilk yurtdışı deneyimimdi. 

DSC08425.JPG
DSC08613.JPG
IMG_1812.JPG
vazoda-çiçek-broş-1-1-toz-design-galeri-santim.jpg
s.jpg
IMG_1823.JPG
bottom of page