thumb-1

ÜZGÜNÜZ

Katılmayı planladığımız birçok sergi COVID-19 dolayısıyla iptal edildi. Bu kararların gerekliliği konusunda hiçbir şüphemiz yok ama, iptallerden dolayı sizlerle buluşamayacağımız için üzgünüz. Herkes kendine düşen görev ve sorumlulukları yerine getirirse bununda üstesinden geleceğimize inanıyor sizlere, ailenize ve tüm sevdiklerinize sağlıklı günler diliyoruz. 

thumb-1

'JEWELRY LİNKS'in 6. sergisi OFF JOYA BARSELONADA!

 

toz design'dan Leyla Taranto'nunda üyesi olduğu ve 14 çağdaş mücevher sanatçısını bir araya getiren Türk çağdaş Mücevher kolektifi 'Jewelry Links' sergisi 8 - 13 Ekim tarihleri arasında JOYA Barselona ile bağlantılı olarak OFF JOYA'da El Lavadero sanat atölyesinde görülebilir.

İspanyanın en önemli çağdaş takı ve obje fuarı olan ve bu sene onbirincisi tekrarlanacak olan JOYA Barselona'nın uzantısı olan ve şehrin her tarafındaki galeri, kültür ve sanat alanlarına yayılan OFF JOYA etkinliklerinde Jewelry Links El Lavadero'da olacaktır. 8-13 Kasım tarihleri arasında devam edecek sergimize bekleriz. 

@EL LAVADERO

Calle Sant Rafael 14, local. 08001

El Raval, Barcelona

 

 

 

thumb-1

14 mücevher sanatçısını bir araya getiren Türk Çağdaş Mücevher Kolektifi ‘JEWELRY LINKS’ son dönem işlerini İstanbul Bienali'ne paralel olarak KAMELEON’da sergileyecek.

Mücevherin giyilebilir sanat eseri olduğu düşüncesiyle yola çıkan kolektif üyeleri sadece altın, gümüş ve değerli taşlar değil, sünger, porselen, ahşap, plastik, silikon, poliüretan hatta çamur gibi alışılagelmişin çok dışında malzemeler kullanıyorlar. Malzemenin değerindense tasarımın, işçiliğin, fikrin değerini önemsiyorlar ve işlevi bezeme olan klasik mücevherden farklı olarak, söyleyecek bir sözü, bir iddiası olan, sadece yapanın değil takanın da dünyaya bakışını gösteren mücevherler yapıyorlar. Sergi, her sanatçının özgün yaklaşımıyla yarattığı parçaları bir araya getirerek, bu çeşitlilikle Türkiye’deki çağdaş mücevher üretiminin neredeyse eksiksiz bir örneklemesini sunuyor. 

Bugüne kadar Stuttgart, Valensiya, Viyana ve İstanbul’da işlerini sergileyen tasarımcıların yeni işlerini 12 Eylül – 10 Kasım 2019 tarihleri arasında; 16.İstanbul Bienali'ne paralel olarak, Şişhane kültür ve sanat ortamına katkılarıyla bilinen Kameleon’da izleyebilirsiniz. 

JEWELRY LINKS: Şenay Akın, Hakan Aktuğ, Feyzal Baykut, Burcu Büyükünal, Ela Cindoruk, Gözde Erdoğan, Ezgi Okur, Gülnur Özdağlar, Selen Özus, Nazan Pak, Burcu Sülek, Leyla Taranto, Aişegül Telli, Deniz Turan

KAMELEON Müellif Sok. 5-7 Beyoğlu, İstanbul  - (212) 293 2420 

 

 

thumb-1

toz design ‘LOOT : MAD About Jewelry’de

toz design’dan tasarımcı Leyla Taranto’nun  9-13 Nisan tarihleri arasında The Museum of Arts and Design New York’da  gerçekleşecek LOOT:MAD About Jewelry 2019’a davet edilmesinden dolayı çok mutluyuz.

Bu sene ondokuzuncusu yapılacak sergi tanınmış veya gelecek vaadeden 55 uluslararası mücevher tasarımcısını biraraya getiriyor. Mücevheri bir sanat formu olarak kabul eden, toplayan ve sergileyen MAD aynı zamanda Amerikanın en geniş mücevher koleksiyonuna sahip tek müzesi.

Leyla Taranto üretim fazlası ‘artık’ ahşap resim çerçeve parçalarından tasarladığı ‘Geride Kalanlar’ adlı özgün broş, kolye, küpe ve kol düğmelerinden oluşan koleksiyonunu aynı şekilde yenilikçi tasarımları dolayısıyla Loot’a seçilen18 farklı ülkenin tasarımcılarıyla birlikte sergileyecek. 

Museum of Arts & Design

Jerome and Simona Chazen Building

2 Columbus Circle

New York, NY 10019

Ziyaret Saatleri

Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi sabah 10 akşam 6

Perşembe sabah 10 akşam 9

 

 

thumb-1

JEWELRY LINKS NİHAYET ISTANBULDA!

toz design’ında üyesi olduğu 14 çağdaş mücevher sanatçısını bir araya getiren Türk Çağdaş Mücevher Kolektifi ‘Mücevher Buluşturur’ - ‘Jewelry Links’ son dönem işlerini Istanbulda ECNP Galeri’de sergileyecek.

Sergi, her sanatçının kendine özgün ifadesiyle, sıradışı malzemelerle yarattığı şiirsel ve etkileyici mücevher parçalarını bir araya getiriyor.

Kolektifin bu 4.sergisinin tasarımcıları: Şenay Akın, Hakan Aktuğ, Nevin Arığ, Burcu Büyükünal, Ela Cindoruk, Gözde Erdoğan, Ezgi Okur, Gülnur Özdağlar, Selen Özus, Nazan Pak, Burcu Sülek, Leyla Taranto, Aişegül Telli, Sinem Yıldırım

5 Ocak 2019’a kadar devam edecek sergimizde buluşmak ümidiyle!

Açılış: 29 Kasım 2018, Perşembe, 18:00-20:00

ECNP Galeri

Ahmet Fetgari Sok. No 56-A

Teşvikiye Istanbul

thumb-1

KUBBE MUMLUKLAR 2018 DESIGN WEEK TURKEY ‘DE!

Design Week Turkey’de yeralacak “Türk Tasarımının Genetik Kodları” sergisine “Kubbe” mumluklarımızın seçilmesinden dolayı çok mutluyuz.

2009 yılında Koray Özgen (Paris) ve Leyla Taranto (toz design-Istanbul) işbirliği ile tasarlanan, mermer ve bakırdan üretilen “Kubbe” mumluklar 16 – 18 Kasım 2018 tarihleri arasında Istanbul Haliç Kongre Merkezi-Haliç sergi salonunda sergilenecektir.

Ziyaretinizi bekler, sergi boyunca devam edecek olan konferans ve panelleri de kaçırmamızı tavsiye ederiz.

thumb-1

Jewelry Links’in üçüncü sergisi Viyana’da!

toz design’ın parçası olduğu Türk çağdaş mücevher kolektifi Jewelry Links’in üçüncü sergisi 12 Temmuz – 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında Viyanada Alja&Friends çağdaş mücevher galerisinde gerçekleşecek.

13 Türk çağdaş mücevher tasarımcısının farklı fikirler ve sıradışı malzemelerle yola çıkarak ürettikleri eserler, tarih ve müzik dolu güzel şehir Viyanada izleyicilerle buluşacak.

thumb-1

‘Jewelry Links’in ikinci sergisi, Melting Point Valensiya Çağdaş Mücevher Bienali’nde!  

toz design’ın da içinde olduğu Türk Çağdaş Mücevher Kolektifi 'Jewelry Links'in ikinci sergisi 26 – 29 Nisan tarihleri arasında Valensiya’da gerçekleşecek.Çağdaş mücevher tasarımcılarını biraraya getirecek Melting Point bienali, ziyaretçilerine çağdaş mücevherin zenginliğini ve çeşitliliğini göstermeyi amaçlıyor.

Valensiyada şehrin bütününe yayılacak sergiler, performanslar, ve söyleşilerle renklenecek bu çağdaş mücevher bienali’nde Jewelry Links’in sergisi uluslararası tasarımcıların ağırlıkta olduğu Museo de la Ciudad’daki 3b salonunda yeralacaktır.

Melting Point Valensiya ile ilgili daha fazla bilgi için:

http://meltingpointvalencia.com/en/welcome

 

thumb-1

MUĞLAK ALAN Sergi  / 19 Nisan - 10 Mayıs 

toz design’dan çağdaş mücevher tasarımcısı Leyla Taranto, 36 sanatçı ve tasarımcının katılımı ile gerçekleşecek ‘Muğlak Alan’ sergisinde yeralacaktır.

Küratör Nilgün Yüksel'in sanat ve tasarım arasındaki muğlak ilişkiyi sorguladığı sergi, sanatçı ve tasarımcıların birbirlerinin alanlarında dolaştığı, tasarım nesnesinin sanat nesnesinin malzemesine dönüştüğü bu iki alanda sınırların eridiği yere dikkat çekmeyi ve sorular sormayı/sordurtmayı amaçlıyor.Tasarımcının sadece bir kez ürettiği bir nesne hala tasarım nesnesi midir? İşlevsel bir nesnenin sanat yapıtında kullanılması algıyı nasıl değiştirir? Bir tasarım nesnesi beyaz küpün içine girdiğinde sanatın temsil fikriyle yer değiştirir mi?”

thumb-1

“MÜCEVHER BULUŞTURUR - JEWELRY LINKS” sergisi 13 Türk çağdaş mücevher sanatçısını bir araya getiriyor.

Bizimde toz design olarak içinde olduğumuz Türk Çağdaş Mücevher Tasarımcıları Kolektif’i 'Jewelry Links’in, 8 Mart 2018’deki ilk sergisini duyurmaktan çok mutluyuz.

Sergi, her sanatçının kendine özgün ifadesiyle yarattığı şiirsel ve etkileyici mücevher parçalarını bir araya getiriyor. Giyilebilir heykelleri andıran kolye, yüzük, küpe ve broşlar altın, gümüş ve değerli taşların yanı sıra sentetik sünger, porselen, ahşap, plastik, silikon, poliüretan gibi alışılagelmişin dışında malzemelerle tasarlanmış, hayal gücü ve artistik farklılaşmanın sınırlarını zorlayan özgün eserler sanatçıların içsel özgürlüklerinin birer yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

8 Mart’ta Schwabisch Gmünd Stuttgart’ta Labor im Chor isimli galeride açılacak ve 7 Nisan 2018’e kadar devam edecek sergimiz, 26 - 29 Nisan tarihlerinde Valencia’da düzenlenecek Melting Point isimli uluslararası çağdaş mücevher günlerinde de yer alacak ve Sonbahar’da Istanbul’da, ECNP Galeri’de görülebilecek.

 

thumb-1

toz design'ın  GERİDE KALANLAR Koleksiyonu'nun gösterimi 26 kasım 2017'e kadar VENICE DESIGN'da.

Venedik Design 2017’e davet edilen ilk mücevher tasarımcılarından toz design’dan Leyla Taranto’nun üretim fazlası ‘artık’ ahşap çerçeve parçalarından tasarladığı Geride Kalanlar adlı özgün broş ve kolyelerden oluşan koleksiyonunun gösterimi  Venedik’te Palazzo Michiel’de devam etmekte.

Serginin açıldığı günden bugüne kadar geçen 3 ay içinde koleksiyon, kullanılan alışılmadık malzemesi, konsepti ve kaliteli uygulamasi ile sergiyi gezen uluslararası ziyaretçilerin ilgisini çekmiş, beğenilmiş ve övgüler almıştır.

Venedik Sanat bienali ile eşzamanlı olan 20 ülkeden 50 sanatçı ve tasarımcının yenilikçi fikirlerinin sunulduğu bu çok kültürlü sergiyi, tarihi şehrin en güzel mevsimlerinden biri olan sonbahar’da, 26 Kasım 2017 tarihine kadar görmek mümkün. 

 

thumb-1

GERİDE KALANLAR Koleksiyonu hakkında

Leyla Taranto, İstanbul’da bir çerçeve yapım atölyesinde çerçeve yapımında  kullanılan, fakat üretimden geriye kalan, fazlalık denilebilecek kenara atılmış ‘artık’ ahşap çerçeve parçalarını yerden toplayıp atölyesine götürür. Çekici bulduğu bu parçaları takılarında kullanabileceğini düşünerek onları inceleyip tanımaya çalışır. Marangozhanede onlarla birçok deneme yapar ve nihayet ismini Geride Kalanlar koyduğu broş ve kolyelerden oluşan bir koleksiyon yaratır.

Bu ahşap parçalar, bir resime veya fotoğrafa çerçeve olduğunda, o sanateseri ve onu izleyenle diyalog halindeyken, artık, bir mücevher olarak, onu taşıyan kişinin bedeni ve hatta o kişiyi çevreleyen diğer insanlarla diyaloğa girecektir. Taranto, bu yenileme eylemi ile, ahşap parçalara kendilerine ait bir bütünlük kazandırarak, onlara beklenmedik yepyeni bir hayat sunar.

Bunun karşılığında, ahşap hurdalar da Taranto’ya, daha önceki bazı işlerinde ele aldığı,“değer” kavramının doğasını yeniden keşfetme fırsatını vermiş olurlar. Koleksiyonu oluşturan broş ve kolyeler ‘atık’ malzemeden üretildiği için, bazı hurda parçalarının devamı da olmadığından takıların birçoğu tek (unique), bazıları ise sınırlı sayıda üretilmiştir. Bu durum -bir zamanlar atık iken birden az bulunur, ender parçalara dönuşen takıları daha farklı bir açıdan da degerli kılmış olur.

Leyla Taranto her ne kadar çoğunlukla geleneksel malzeme ve teknikler kullansa da, geleneksel olmayan teknikler ve farklı malzemeler ile -kauçuk, sünger ya da Geride Kalanlar’da olduğu gibi, hurda ahşaplarla takılar tasarlayıp üretmeyi seviyor. Bir takım yaratıcı seçimlerle, daha “düşük” ve sıradan varsayılan ve hatta ‘atık’ olarak nitelendirilen malzemelere kavramsal, duygusal ve yaratıcı değerler aşılayarak o takıların –maddesel değerlerinin ötesine taşınabileceğine inanıyor.  

Taranto’nun işleri bize varoluşumuzu sayısız seçimler sonucunda inşa ettiğimizi gösteriyor: Neleri tutuyoruz? Neleri atıyoruz? Elimizde olanlarla ne yapıyoruz, geriye ne kalıyor?Tasarım sayesinde, geride kalan yeniden hayat bulabilir.

 

thumb-1

toz design GERİ KALANLAR koleksiyonu ile VENICE DESIGN 2017'de!

toz design’dan tasarımcı Leyla Taranto’nun Venice Design 2017’ye katılımını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.
13 Mayıs’dan 26 Kasım’a kadar süren ve Venedik Sanat bienali ile eşzamanlı olan sergide, Taranto üretim fazlası ‘artık’ ahşap resim çerçeve parçalarından tasarladığı Geride Kalanlar adlı özgün broş ve kolyelerinden oluşan koleksiyonunu sergileyecek. Venedik Design 2017’nin teması Zaman-Mekan-Varoluş.

thumb-1

toz design 3-6 Kasım 2016 tarihleri arasında CONTEMPORARY ISTANBUL sanat fuarında!

toz design tasarımcısı Leyla Taranto, uluslararası çağdaş sanat fuarı Contemporary Istanbul(CI)’un ilk defa düzenlediği sanat ve tasarıma ayrılmış yeni platformu CI Design’a katılmak üzere davet edildi. CI Design’ın 2016’daki bu ilk edisyonu, Leyla Taranto’ya üretim fazlası ahşap çerçeve artıklarından yaptığı koleksiyonu Geride Kalanlar''ı sergilemek için bir fırsat vermiş oldu. 

thumb-1

toz design’dan kauçuklu takılarla yaz’a merhaba!

toz design’ın tasarımcısı Leyla Taranto’nun, yeni koleksiyonunu tasarlarken seçtiği materyal ‘kauçuk. Renkli iplerle yumuşak dokulu kauçukların oluşturduğu formlardan meydana gelen kolye ve broşlar, yaz ayları için son derece kullanışlı. İp ve kauçuk gibi sade ve gösterişsiz materyallerle çalışan tasarımcı, buna rağmen bir o kadar da dikkat çeken ürünler  yaratmış. Beyazın yalınlığı ve renkli iplerin canlılığıyla adeta ‘yaza merhaba’ diyen bu kolye ve broşların, tasarımseverlerin ilgisini çekeceği kesin..

thumb-1

BULUŞMA VI  

Altıncısı düzenlenen BULUŞMA etkinliği 16-17-18-19 Aralık 2015 tarihlerinde, 11:00-19:00 saatleri arasında geleneksel mekanı Bobbin Showroom Nişantaşı’nda gerçekleşiyor. toz design’ın her sene yeni bir koleksiyon ile eşilk ettiği alışveriş etkinliğinde bu sene Dilek Aksu'nun kaftan, Örge Tulga'nın mücevher, Özlem Tuna'nın takı, porselen ve obje, Mara Gülerşen'in seramik tasarımları yer alıyor. Yakında buluşmak dileğiyle!

Bobbin Showroom - Teşvikiye Bostan Sokak No: 13/3, Nişantaşı, İstanbul 

thumb-1

14. İstanbul Bienali'nin sonlanmasına rağmen, yoğun ilgiden dolayı Bienal mekânlarından İstanbul Modern’deki sergi uzatıldı! 26 Kasım Perşembe gününe kadar gezilebilecek serginin yanı sıra, kısa bir zaman önce yenilenen müze tasarım mağazası İstanbul Modern Mağaza'da da alışveriş keyfi devam ediyor. toz design'ın mücevher ve mermer mumluklarının yer aldığı mağazaya bir dahaki İstanbul Modern Müze ziyaretinizde mutlaka bir göz atın!

thumb-1

TUZLU SU: DÜŞÜNCE BİÇİMLERİ ÜZERİNE BİR TEORİ
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 14. İstanbul Bienali, 5 Eylül – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında farklı mekânlar ile şehre yayılıyor. Karadeniz’den Marmara’ya, Beyoğlu’ndan Büyükada’ya, Şişli’den Karaköy’e neredeyse İstanbul’un tüm noktalarına yayılan 14. İstanbul Bienali’nin mekanlarından biri olan ve pek çok sanatçıya ev sahipliği yapan İstanbul Modern’i ziyaretinizde müze mağazasına da göz atmanızı öneririz. Seçili tasarımcının ürünlerinin İstanbul Modern Mağaza’nın yenilenen özel kurgusuyla sunulduğu mekanda, toz design’ın da takı ve mumluk tasarımları yer alıyor! http://14b.iksv.org

thumb-1

toz design 2 Haziran 2015 Salı günü gençlerin sivil toplum kuruluşu Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Bazar’da! İlk defa Bursa’da gerçekleşecek olan TOG Bazar’dan elde edilen gelir, Toplum Gönüllüsü Gençlerin Türkiye’nin dört bir yanında hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projelerine aktarılacak.

thumb-1

İstanbul Modern Mağaza’nın sanat ve tasarım konsepti çerçevesinde ayda bir Cumartesi günü düzenlediği 'Tasarım Buluşmaları’nın bu ayki konuğu toz design’dan Leyla Taranto. Bu ayki buluşmanın 14 Şubat Cumartesi, ‘Sevgililer Günü’ne denk gelmesi dolayısıyla tasarımcı, bu çok özel günde, ‘kalp’ formlu takıları ve diğer toz design seçkileri ile tasarım severlerle buluşuyor. Her sene Sevgililer Günü’nü içine alan Şubat ayında ‘kalpler koleksiyonu’na yeni bir tasarım ekleniyor. Kalp formuna farklı yaklaşımı ve seçenekleri ile koleksiyon, sevdiklerine veya kendisine hediye almak isteyen modern takı meraklıları ile bu sene de bir araya geliyor. 

14 Şubat Cumartesi, 16:00-18:00 saatleri arasında İstanbul Modern Mağaza'da görüşmek üzere!

thumb-1

toz design Venedik'te

toz design tasarımlarına artık İtalya'nın ilham dolu şehri Venedik'te de ulaşılabileceğini paylaşmaktan çok mutluyuz! Şehrin kalbinde konumlanan seçkin galeri/tasarım mağazası OHMYBLUE'ya bir sonraki Venedik ziyaretinizde yolunuzun düşmesi dileğiyle.

thumb-1

"Kaybolan Kolye" isimli kitap ayracımız İKSV Tasarım Mağazası’nın 2. İstanbul Tasarım Bienali için oluşturduğu ürün seçkisinde.

İKSV Tasarım Mağazası’nın 2. İstanbul Tasarım Bienali  (1 Kasım - 14 Aralık 2014) "Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil"  için oluşturduğu ürün seçkisinde yer alan "Kaybolan Kolye" isimli kitap ayracımızı bienal süresince İKSV Tasarım Mağazası ve İstanbul Tasarım Bienali sergi alanlarında bulabilirsiniz.

thumb-1
thumb-1
thumb-1

toz design, tasarımcı Leyla Taranto'nun imzasını taşıyan son koleksiyonu Siluetler ile Ankara Siyah Beyaz Galeri’de! 

Geçtiğimiz aylarda SODA İstanbul'da gerçekleşen SİLUETLER: Gölgelerin Yüzü adlı serginin Ankara’daki ev sahipliğini Siyah Beyaz Galeri gerçekleştiriyor. 23 Mayıs 2014 Cuma akşamı yapılacak açılışla başkentteki çağdaş mücevher sanatı meraklılarıyla Siyah Beyaz ‘Özel Şeyler’de buluşacak olan sergi 23.05.2014 – 05.06.2014 tarihleri arasında gezilebilir.

thumb-1
thumb-1

toz design / Leyla Taranto

SİLUETLER: Gölgelerin Yüzü

28 Şubat 2014 - 29 Mart 2014

toz design, tasarımcı Leyla Taranto'nun imzasını taşıyan son koleksiyonu Siluetler ile SODA’da.

Tarihi çok eskilere uzanan yüz gölgesi çizme tekniğinden ilham alarak hazırlanan SİLUETLER: Gölgelerin Yüzü adlı sergi 28 Şubat - 29 Mart 2014 tarihleri arasında SODA’da çağdaş mücevher sanatı meraklılarıyla buluşuyor.

Siluetler koleksiyonu sergi sonrasında da SODAmore vitrinlerinde görülebilecek.

www.sodaistanbul.com

thumb-1
thumb-1

Gelenekselleşen ‘Buluşma’nın 5’incisi Nişantaşı BOBBIN Showroom’da 18-19-20-21 Aralık tarihlerinde, 11:00-19:00 saatleri arasında gerçekleşiyor. ‘Buluşma’ ile beşinci randevunuzu kaçırmayın!

thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1

Anish Kapoor sergisine bir övgü niteliğinde, Sakıp Sabancı Müze Mağazası’nda yer almak üzere seçilen mermer ve bakır Dome ve Domino mumluklar, ziyaretçilere yanlarında bir parça modern heykel götürebilme fırsatı tanıyor.

thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1

toz design’ın abaküs koleksiyonu Japonya (MoMA) Museum of Modern Art Design Store’un favorileri arasında.

thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1

'Mobilya ve aksesuar galerisi ARCHIVE 'new comers and all time favorites' sergisinde dome ve domino mumluklara yer verdi.'

thumb-1
thumb-1
thumb-1

dome ve domino mumluklar Galata Serdar-ı Ekrem Sokak’ta yer alan mobilya ve aksesuar galerisi Archive’da bulunabilir.

thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1

toz design tasarımları İstanbul Modern Mağaza’da alıcıları ile buluşmaya devam ederken, buna ek olarak sanal mağazada da online alışveriş severler için yerini aldı.

thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1

toz design tasarımlarına artık İKSV Tasarım Mağazası e-alışveriş sitesinden online olarak da ulaşabilirsiniz.

thumb-1
thumb-1
thumb-1
thumb-1

İKSV-Istanbul Kültür Sanat Vakfı’nın daveti üzerine İKSV’nin 40. Yılı kutlaması çerçevesinde, vakfın tasarım dükkanında sergilenmek ve satılmak üzere Leyla Taranto tarafından özel bir koleksiyon hazırlandı.  

'Temas’ kolye, küpe ve broş koleksiyonu İstanbul Kültür Sanat Vakfı Tasarım Mağaza’sında yerini aldı.

thumb-1